Mersin Türk Kadınlar Birliği Mersin Şube Başkanı Hülya Yücel, yönetim kurulu ve dernek üyeleriyle birlikte Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz’a nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi ve Avukatlar Günü’nü kutladı.

Genel Sekreterimiz Av. Adnan Günay, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Av. Tuba Akkoç ve Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Burcu Düzen’in de bulunduğu ziyarette, Mersin Barosu ve Mersin Türk Kadınlar Birliği Mersin Şubesi,  daha güçlü kadınlar için el ele vererek, ortak projeler için fikir alışverişinde bulundular.

Atatürk’ün önderliğinde 13. 04. 1924’de kurulan Türk Kadınlar Birliği’nin kuruluşunun 95. yıldönümünü tebrik eden Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Türk Kadınlar Birliği, cumhuriyet tarihinin ilk ve çok uzun yıllar boyunca tek örgütlü kadın gücü olmuş, başta kadınların seçme ve seçilme hakları olmak üzere, yasal haklarının elde edilmesi için demokratik mücadelenin önderi olmuştur. Kadınlar için eşitlik, demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren Türk Kadınlar Birliği ile ortak projelerde yer almaktan gurur duyarız. Kadınlarımız için kurumlar arası dayanışmayı çok önemsiyoruz. Ülkemizde ve kentimizde yaşayan kadınların; sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda eşitliğini sağlamak ve bunun sağlanmasının önündeki engelleri kaldırmak için Mersin Barosu olarak sizlerin çalışmalarına destek vermeye hazırız” diye konuştu.

Derneğin var oluş amacının; Cumhuriyetin kadınlarımıza hakları konusunda sağladığı kazanımları korumak ve geliştirmek için önderlik yapmak olduğuna vurgu yapan Dernek Başkanı Hülya Yücel, “Bu mücadelemizde Mersin Barosu’nu yanımızda görmeyi ve gücümüze güç katmasını temenni ediyoruz. Kadın hakları konusunda başarılı çalışmalar yapan Mersin Barosu’nu tebrik ediyoruz” dedi.