Mersin Barosu ile Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocuk ve kadın sorunlarına ilişkin ortak yürütecekleri çalışmaları içeren işbirliği protokolü hazırlık toplantısı yaptı.

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanımız Av. Arzu Günay, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Şube Müdürü Edibe Sahil, daire başkanlığı Avukatı Nida Gamsız ile Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi üyelerimiz Av. Dilber Öktem, Av. Gamze Gazioğlu Zorba, Av. Aslı Apçin, Av. Funda Üvek ve Av.  Melek Şaraldı’nın katılımıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığında gerçekleşen toplantıda, ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk istismarı ve çocuk işçiliğinin önüne geçilebilmesi için işbirliği içerisinde yapılacak olan çalışmaların amaç ve kapsamı hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Mersin Barosu ve Mersin Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanacak olan kadın ve çocuk sorunlarına ilişkin işbirliği protokolü ile ilgili teklif, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine sunulacak. Karar Meclis’ten geçtiği takdirde, kadın ve çocuk hakları bilincinin yaygınlaşması için iki kurumun işbirliğinde kent genelinde eğitim ve farkındalık çalışmaları yapılacak.