Mersin Barosu Başkanlığı, stajyer avukatlara tanışma ve kaynaşma kahvaltısı düzenledi. Hayata geçirmiş oldukları Mersin Barosu Avukat Ofisleri Projesi ve yeni açmış oldukları kütüphane hakkında stajyer avukatlara bilgiler veren Baro Başkanı Er, Meslektaşlarımızın karşısına yepyeni projelerle çıkacağız” dedi.

Mersin Barosu tarafından stajyer avukatların tanışması ve kaynaşması amacıyla bir cafe-resturantta düzenlenen kahvaltıda, Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Başkan Yardımcısı Av. Gazi Özdemir, Genel Sekreter Av. Hakkı Eren Mülayim, yönetim kurulu üyesi Av. Ece Kovan Demirtaş, komisyon ve merkez başkanları ve avukatlar, stajyer avukatlarla bir araya geldi.

Mersin Barosu olarak düzenlemiş oldukları kahvaltıda bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, stajyer avukatlardan, staj dönemine ilişkin eğitimlerle ilgili düşüncelerini, gelecekteki beklentilerini ve taleplerini yazılı olarak zarfa koyup kendilerine iletmelerini söyleyerek, “Beklentilerinizi sözlü olarak yeterince rahat bir şekilde dile getiremediğinizi düşünerek, isteklerinizin ya da varsa sorunlarınızın yazılı olarak bizlere ulaşmasının çok daha doğru ve sağlıklı olacağını düşünüyorum. Stajyer avukatlarımız bu şekilde kendilerini daha rahat ifade edeceklerdir. Kağıda döküp bize iletmiş olduğunuz beklentilerinizi ve sorunlarınızı kendimizce not alıp, o konuda taleplerinizi karşılama yoluna gideceğiz. Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamak, en önemli görevimizdir” dedi.

“KARŞINIZA YEPYENİ PROJELERLE ÇIKACAĞIZ”

Mersin Barosu bünyesinde 27 komisyon bulunduğunu, stajyer avukatlara ilgi duydukları alandaki komisyonlarda mutlaka görev almalarını tavsiye eden Baro Bşk. Er,  “Komisyonlarımız çok aktif bir şekilde çalışıyor, güzel aktiviteler yapıyor. Mutlaka her stajyer avukatımızın ilgi duyduğu bir alan vardır. Sizler de komisyonlarda görev almaya gayret edin” diye konuştu.

Hayata geçirmiş oldukları Mersin Barosu Avukat Ofisleri Projesi ve yeni açmış oldukları kütüphane hakkında da stajyer avukatlara bilgiler veren Baro Başkanı Er, “Genç meslektaşlarımız için ağırlıklı olmak kaydıyla, avukat ofisleri açtık. Meslek hayatına resmi olarak adım attığınız zaman mutlaka bu projemizden yararlanın. Belirlenen şartlar size uygun ise mutlaka başvurunuzu yapın. Mersin Adliyesi 4. katta yeni açmış olduğumuz kütüphaneye günde yaklaşık 30 avukat gelerek çalışmalarını yapıyor. Bu rakam bizi çok mutlu ediyor, çünkü yeni açmış olduğumuz kütüphanemiz amaca hizmet ediyor. Yeni kütüphanemizden de mutlaka yararlanın” şeklinde konuştu.

“GECE GÖREV YAPAN MESLEKTAŞLARIMIZA CMK ARACI TAHSİS ETTİK”

Mersin Barosu olarak, CMK’da gece görev yapan avukatlar için CMK aracı tahsis ettiklerinin bilgisini veren Baro Bşk. Er, “İleride CMK’da görev yapmak isteyecek olursanız, sağlamış olduğumuz CMK araçlarımızdan mutlaka yararlanın. Aracımız gece göreve gidecek olan meslektaşlarımızı evinden alıp, evine geri bırakıyor. Bu uygulamamız hem baromuzda, hem de Türkiye’de bir ilktir. Başka barolarda varsa bile ya paralıdır, ya da kiralık sistemi uygulanıyordur” ifadesini kullandı.

Mersin Barosu olarak meslektaşlarını mutlu etmek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyleyen Baro Başkanı Er, “Bu kahvaltıyı, birlik ve dayanışmayı artırmak, stajyer meslektaşlarımızın birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak için düzenledik. Sizlerin karşısına yeni projelerle çıkacağız” dedi.

Daha sonra Baro Başkanı Er, günün anısına stajyer avukatlara üzerinde isimlerinin yazılı olduğu kalem ve kartvizit kutusu hediye etti.