İyi Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, İyi Parti Teşkilat Başkanı Av. Ahmet Murat Metin, İyi Parti Yenişehir İlçe Başkanı Kahraman Turgut Kaya, İyi Parti Toroslar İlçe Başkanı İsmail Yetkil, , İyi Parti Silifke İlçe Başkanı Av. Medine Gürbüz İslim, Toroslar İlçe Sekreteri Kıyas Uslu, İyi Parti Mersin Toplumsal Politikalar Başkanı Teoman Korkmaz, İyi Parti Mersin Gençlik Politikaları Başkanı Av. Suat Şahin, İyi Parti Mersin Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Av. Ayşe Artuğ, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret ederek, baro başkanlarının vermiş olduğu mücadeleye destek verdiler.

İyi Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, adaletin temsilcileri olan baro başkanlarının adalet aramasının Türkiye adına utanç verici olduğunu belirterek, “Bölünmüş baroları yönetmek kolay olduğu için baroları parçalamak istiyorlar. Güçlü dengesini bir tarafa koyacaklar ve barolar arasında eşitlik dengesi olmayacak. Adalet ve özgürlük herkes için var. Bu kavramlar evrensel dille ortaya konulup, evrensel hukuk kuralları çerçevesinde uygulanmalı. Adaletsizliğin çıkış noktasında mutlaka toplumsal tepki gösterilmelidir. Ankara’da baro başkanlarına yapılan müdahale asla kabul edilemez. İyi Parti olarak, Türkiye’de doğru olan her şeyin yanındayız. Bize ihtiyaç duyduğunuzda İyi Parti olarak her türlü yanınızda olacağımızı belirtiriz. Size ve diğer baro başkanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, verdiğiniz mücadeleyi kutluyoruz” diye konuştu.

“MÜCADELEMİZ ZOR AMA KAZANIMIMIZ İMKÂNSIZ DEĞİL”

Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Mücadelemiz zor ama kazanımımız imkânsız değil. 200 metre yürüyebilmek için 27 saat direndiysek, baroları ve avukatlık mesleğini geriye götürecek, parçalayacak bir yasa çıkarsa neler yapabileceğimiz düşünülmeli. Çünkü bu sadece baroların değil, toplumun sorunu. Bu kazanımlar, geçmişte uğrunda bedeller ödemiş olan meslektaşlarımızın tırnaklarıyla kazandığı haklardır. Bu kazanımları teslim etmeyeceğiz. Hak ve hukuk mücadelesini hep birlikte vermek zorundayız. Ankara’da yaşadığımız o zorlu süreçte bizleri ziyaret ederek  destek veren İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve sizlere teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.