Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Erdemli’nin Kargıcak Mahallesi’nde yeni yapılacak olan Adliye Sarayı inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu. Baro Başkanı Er, yeni Adliye’nin her katına Avukat Odası yapılacağının bilgisini vererek, Adliye’de avukatlar için toplam 4 odanın tahsis edileceğini söyledi.

Baro Başkanı Av. Ali Er, Erdemli’de inşaatı devam eden Adliye Sarayı’nı yerinde inceleyerek müteahhitten bilgi aldı. İnşaatı hızla devam eden ve Temmuz ayı içerisinde hizmete girmesi planlanan yeni Adliye Sarayı’nın her katında ‘Avukat Görüşme Odası’nın yer alacağının bilgisini veren Baro Başkanı Er, “Yeni Adiye Sarayı’nın her katında Avukat Görüşme Odaları’nın yapılması için Mersin Barosu Başkanlığı olarak gerekli girişimleri yaptık. Erdemli, avukatlarımızın yoğun olduğu bir ilçe. Avukatlarımızın rahatlıkla bir araya gelebileceği ve çalışmalarını yapabileceği ferah bir ortam gerektiğini düşünerek, Erdemli Adliyesi’nin her katında avukatlarımıza özel odanın olması gerektiğini düşündük. Mersin Barosu ve avukatlarımızın, mesleğin itibarına ve saygınlığına yakışır şekilde temsilini sağlamak için çıktığımız bu yolda, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

6 kat ve terastan oluşacak olup, 108 araç kapasiteli otopark alanına sahip olan yeni Adliye Sarayı’nın 2018 yılı Temmuz ayı içerisinde hizmete girmesinin planlandığının bilgisini veren Baro Bşk. Er, “Hükümet Konağı içerisindeki kısıtlı yerleşimden dolayı gerek bizler, gerek adliye personelleri çok zor şartlarda hizmet vermeye çalışıyoruz. Yeni bir adliye binasının mutlaka olması gerekiyordu. Yeni adliye binası yapıldıktan sonra inşallah bu sıkıntılar ortadan kalkacak” dedi.

Yeni yapılacak olan Adliye Sarayı’nın Erdemli avukatları ve halkı tarafından da sevinçle karşılandığını dile getiren Baro Başkanı Ali Er, hayırlı olması temennisinde bulundu.