MESLEKTAŞIMIZ AV. AYŞE TUNÇ’U SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

Geçtiğimiz gün 5. kattan düşerek hayatını kaybeden baromuza kayıtlı Avukatımız Ayşe Tunç (37), Mersin Adliyesi’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Mersin Barosu ailesini derin üzüntüye boğan Av. Ayşe Tunç için Mersin Adliyesi’nde düzenlenen törene, Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Mersin Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci, avukatlar, adliye çalışanları ve vefat eden meslektaşımızın ailesi katıldı.

“ACIMIZ BÜYÜK, SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ”

Mersin´in tanınmış avukatlarından merhum Mithat Tunç´un kızı olan Av. Ayşe Tunç’un cenaze töreninde konuşan Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz, Dün bir canımızı yitirdik. Çok sevdiğimiz Ayşemizi ebediyete uğurladık. Acımız büyük. Sözün bittiği yerdeyiz. Ayşe kardeşimiz hayat dolu ve tüm çevresi tarafında sevilen, ilkeli durmayı başarabilen, mesleğini babası gibi layık bir şekilde yapmayı başarabilen ender arkadaşlarımızdan birisidir. Burada ona son görevimizi yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Meslektaşları Ayşe’yi çok özleyecek, çok arayacak. Tüm camiamıza başsağlığı, ailesine de sabırlar diliyorum. Umarım bu acıları bir daha yaşamayız” dedi.

Daha sonra meslektaşımızın cenazesi, Muğdat Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Erdemli Ayaş Paşa Türbesi Mezarlığı’na gözyaşları arasında defnedildi.

Av. Ayşe Tunç; 1981 Mersin Doğumlu. 17.07.2003 tarihinde Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 29.08.2003 tarihinde Mersin’de avukatlık stajına başlamış, 26.08.2004 tarihinde bir yıllık stajını tamamlamış ve 20.10.2004 tarihinde yemin ederek, Mersin Barosu’nun 1698 siciline kayıtlı olarak, avukatlık mesleğine başlamıştır. Av. Ayşe Tunç, 14 yıldır Mersin Barosu avukat siciline kayıtlı olarak görev yapmıştır.