Tarsus’ta stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan Avukat Ali Atay, yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatnamesini Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er’den aldı. Baro Bşk. Er, “Mersin Barosu ilçe temsilcilerimizin yetkilerini artırarak, kamuoyu ve kurum nezdinde daha aktif rol oynamalarını sağlıyoruz” dedi.

Tarsus Baro Odası’nda düzenlenen ve Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Av. Gazi Özdemir, Tarsus Baro Temsilcisi Av. Cihan Öktem, yemin eden avukatların ailesi, yakınları ile avukatların katılımıyla gerçekleşen yemin töreninde; Av. Ali Atay yemin edip avukatlık ruhsatını alarak mesleğe ilk adımı attı.

Yemin töreni öncesi konuşan Baro Bşk. Er açıklamasında, Mesleki sorunlarımıza, kamu avukatlarımızın yaşamış olduğu sorunlara ve her türlü toplumsal sorunlara karşı duyarlı ve harekete geçen bir baroyuz. Ayrıca, ilçe temsilcilerimizin ve yöneticilerimizin yetkilerini artırarak kamuoyu ve kurum nezdinde daha aktif rol oynamalarını sağlıyoruz. Böylece meslektaşlarımızın mesleki ve toplumsal statüsünü yükselten, avukatlık mesleğinin ve avukatların çıkarları doğrultusunda hizmet üreten bir baro olduk” diye konuştu.

İlçelerde eğitim seminerlerini artırdıklarını belirten Baro Bşk. Er, Mersin Barosu tarafından, 11 Nisan 2018 tarihinde saat:13.00’da, Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan ‘İcra Hukukunda Son Değişiklikler ve Yargıtay Uygulamaları’ konulu seminere tüm avukatları ve stajyer avukatları katılmaya davet etti. Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er ayrıca, Mersin Barosu tarafından Tarsus Adliyesi önüne yaptırılan Atatürk heykelinin ve avukatların kullanımı için hizmetine sunulan Teras Cafe’nin, 15 Mart tarihinde yapılacak olan açılış törenine tüm meslektaşlarını davet etti.

Konuşmasında, Mersin Barosu Tiyatro kulübü tarafından hazırlanan  ‘Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım’ konulu tiyatro oyununun ilk kez 17 Nisan 2018 tarihinde Mersin Yenişehir Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da sahneleneceğinin bilgisini de veren Baro Başkanı Er, “Avukatlarımız tarafından sahnelenecek olan tiyatro oyunu bütün ilçelerimizde de sahnelenecek olup, tüm meslektaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Törenin ardından Baro Başkanı Av. Ali Er, mesleğe ilk adımı atan meslektaşını tebrik ederek, kendisine meslek hayatında başarı dileklerinde bulundu.