Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Er, konuklarıyla Mersin’in çevre sorunları konusunda sohbet etti. Mersin’de kurulmak istenen balık çiftlikleri konusunun ele alındığı ziyarette konuşan Baro Başkanı Er, “Mersin, rotasını turizme çevirmiş bir kent. Balık çiftliklerinin, her geçen gün gelişmekte olan Mersin turizmini, Akdeniz’in ekosistemini ve halkımızın sağlığını olumsuz etkileyeceği konusunda tüm çevre dostlarıyla hemfikirim.  Daha öncede de bunula ilgili açıklama yaparak Mersin Barosu olarak tepkimizi gösterdik ve yine söylüyorum; kentimizde balık çiftlikleri istemiyoruz” dedi.

Mersin’in en önemli sorununun plansız yapılaşma olduğunu da değinen Er, “Plansız yapılaşma, beraberinde altyapı sorunlarını da getirmektedir. Ayrıca görüntü kirliliği de ciddi bir konu. Şehir estetiğinin bozulmasına ve kentimizin imajının zedelenmesine neden olmaktadır. Çocuklarımıza yaşanabilir bir kent bırakmak için çevresel konularda, kentin tüm dinamikleri sorumluluk bilinciyle üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.” şeklinde konuştu.

Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ise, çevre sorunları konusunda duyarlılık gösteren Baro Başkanı Av. Ali Er’e teşekkür ederek, baro olarak verdikleri mücadelede her zaman destek olacaklarını söyledi.