ARAKAN'DA KATLİAM VE VAHŞET VAR.DÜNYA SUSUYOR...
 
BM'NİN TAVRI KURULUŞ AMACINA AYKIRIDIR...
 
1945 yılında kurulan Birleşmiş Milletler 'in kuruluş amacı, dünyada barış ve güvenliği sağlamaktır.
 
BM 'nin günümüzde üye sayısı 192'ye ulaşmış ve  Türkiye Birleşmiş Milletler'in kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.
 
BM'e  üye ülkelerden  ABD, Çin, Rusya, Fransa ve İngiltere alınan kararlarda veto hakkına sahiptirler. Bu ülkelerin onaylamadığı kararlar yürürlüğe girmez.
 
BM ADALETSİZ VE ANTİDEMOKRATİK BİR YAPIYA SAHİPTİR...
 
Bu hali ile daha başından adaletsiz ve antidemokratik  bir yapıya sahip BM' den ne beklenebilir ki , vicdani ve insani bir yaklaşım beklenebilir mi?
Birleşmiş Milletler'in  Arakan'da yaşanan insanlık dışı vahşeti endişe duyarak, üzüntülerini dile getirerek, kınayarak,uyararak geçiştirmesi ve  olaylara müdahale etmemesi de çifte standarttır.Birleşmiş Milletler zulme karşı sessiz kalmakla zalimlerin ortağı olmuştur. 
 
İnsanlar tek başına çaresizlik duyarak  kınayabilir,üzülebilir,endişe duyabilir ancak yaptırım gücüne sahip ve ülkeler üstü güce sahip Birleşmiş Milletler asla...
 
Birleşmiş Milletler , Arakanlı müslümanlara yapılan katliamın ve zulmün karşısında izlediği tutumla uluslararası camiada ve  insanlık dünyasında  güvenini kaybetmiştir ,yok hükmündedir. Müslümanlar asla  sahipsiz değildir.
 
İNSANLIK İÇİN TÜM DÜNYAYI GÖREVE DAVET EDİYORUZ...
 
İslâm camiasının kutsal zamanı Kurban Bayramı öncesinde kardeşlerimizin  yaşadığı bu katliamdan büyük üzüntü ve acı duyuyor, katliamı nefretle kınıyoruz.
Müslüman kardeşlerimize karşı yaşanan katliamın durdurulması için insanlığı ve uluslararası camiayı göreve çağırıyoruz.
 
Kamuoyuna saygılarımızla.
 
Mersin Barosu Başkanı 
Av.Ali ER